انتخاب رشته برتر

انتخاب رشته برتر

همه ما در زندگی با انتخاب‌های گوناگونی رو به رو هستیم که از تصمیمات کوچک روزانه (انتخاب غذای نهار، انتخاب مکان بیرون رفتن با دوستان، …) تا تصمیمات بزرگ و مهم (انتخاب همسر، انتخاب رشته تحصیلی، انتخاب شغل، …) را شامل می‌شود.

انتخاب رشته دانشگاهی یکی از مهمترین انتخاب‌ها در زندگی ما است که روند شغلی، میزان درآمد و از آن مهمتر مسیر زندگی ما را مشخص می‌کند. از آن جا که اکنون با افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها، در نهایت می‌توان رشته محل‌هایی با امکان پذیرش صد در صد پیدا کرد، نباید مهترین هدف انتخاب رشته را فراموش کرد، یعنی انتخاب و اولویت بندی رشته محل‌ها بر اساس علاقه فرد و امکانات موجود و نه بر اساس میزان ریسک قبولی که متاسفانه اکنون در مراکز مشاوره انتخاب رشته از اهمیت بیشتری برخوردار است.

شبیه هر روند تصمیم گیری و انتخاب دیگری، در انتخاب رشته دانشگاهی نیز باید چند پارامتر موثر برای برتری گزینه‌ها مثلاً مهندسی برق، کامپیوتر یا فیزیک نسبت به هم معرفی شود (مثلاً علاقه، میزان محبوبیت در بازار کار یا نظر خانواده) که همه ما کما بیش می‌دانیم (یا برای یک انتخاب درست باید به آن خوب فکر کنیم).

پس می دانیم چه گزینه هایی داریم و می دانیم چه پارامترهایی در انتخاب ما موثر هستند، ولی مرحله ای که همه کمابیش محتاج مشاوره هستیم، این است که اولویت بندی این پارامترها چگونه در انتخاب گزینه برتر به ما کمک کند، که در این مرحله نرم افزار تصمیم گیر می‌تواند راهگشای خوبی باشد.
باید توجه کرد که همین فرآیند باید برای دانشگاه مورد نظر نیز طی شود، مثلاً تصمیم گیری بین دانشگاه تهران، امیرکبیر یا صنعتی اصفهان، در حالی که فاصله دانشگاه تا محل زندگی، هزینه اقامت و خورد و خوراک و شاید از همه مهم تر نظر خانواده در تصمیم گیری ما موثر هستند.
در واقع، تفاوت عمده‌ای که انتخاب رشته دانشگاهی با موارد تصمیم گیری مشابه دارد، این است که به طور هم زمان باید در دو زمینه تصمیم گیری انجام شود: (رشته دانشگاهی و دانشگاه). یعنی پس از اولویت بندی هر کدام در گروه خود (مثلاً دانشگاه امیرکبیر در گروه دانشگاه های مورد نظر ما و رشته مهندسی برق در گروه رشته های دانشگاهی مورد علاقه ما)، یک محاسبه دیگر برای تاثیر میزان اهمیت نسبی بین دانشگاه و رشته در هر کدام از رشته محل های وارد شده مورد نیاز است.

نرم افزار انتخاب رشته برتر، به این منظور طراحی شده است و با توجه به مهمترین پرسش انتخاب رشته (رشته دانشگاهی برای شما اولویت دارد یا دانشگاه محل تحصیل) و امتیازی که شما برای هر کدام از رشته محل های مورد نظرتان تعیین می کنید، یک فهرست از میزان درصد انطباق هر رشته محل با نظر شما ارائه خواهد کرد.
علاوه بر این، نرم افزار به گونه ای طراحی شده است که شما امکان جستجو، حذف، ویرایش و مشاهده رشته محل های وارد شده در طبقه بندی های مرتب بر اساس نام رشته یا دانشگاه را دارید، به این ترتیب آمار خوبی از تعداد رشته های انتخابی و یا این که در هر دانشگاه چند رشته وارد کرده اید، خواهید داشت و حتی اگر از محاسبه نهایی نرم افزار برای اولویت بندی رشته محل‌ها بهره نبرید، بخش آمار و طبقه بندی دید خوبی نسبت به درصد هر کدام از انتخاب‌های انجام شده به کل انتخاب‌ها به شما می‌دهد.
نرم افزار انتخاب رشته برتر برای ده رشته محل ورودی کاملاً رایگان است و سپس در صورت تمایل با پرداخت مبلغ اندکی از طریق پرداخت درون برنامه ای، قادر خواهید بود که تا ۱۵۰ رشته محل وارد نموده و نتایج اولویت بندی، طبقه بندی و آمار نهایی را مشاهده کنید.

در پایان، امیدواریم رشته دانشگاهی خود را مطابق علاقه و امکانات خود انتخاب کنید و در این تصمیم گیری سربلند باشید 🙂

field_icon دریافت انتخاب رشته برتر از بازار

دیدگاه خود را بیان کنید

avatar
  Subscribe  
به من اطلاع بده