بازی ضرب المثل انگلیسی

بازی ضرب المثل انگلیسی

ضرب المثل‌ها بخش مهمی از فرهنگ و زبان ملت‌ها را تشکیل داده و در زبان‌های مختلف دارای معادل‌های متفاوتی هستند. به عبارت دیگر در خوشبینانه ترین حالت می‌توان امیدوار بود که هر ضرب المثل در زبان دوم توسط یک ضرب المثل دیگرمعادل سازی شود؛ در غیر این صورت ما با یک ترجمه واژه به واژه رو به رو خواهیم شد که جان کلام را بیان نمی‌کند. بنابراین شاید برای استفاده درست از ضرب المثل‌ها در یک زبان دیگر، دانستن مفهوم آن ها موثرتر از ترجمه واژه به واژه یا حتی معادل سازی با یک ضرب المثل دیگر است که در همه حال ممکن نیست.

این اپلیکیشن اندروید، یک بازی رایگان، دو گزینه‌ای و ساده بوده و تلاش دارد اطلاعات شما را در خصوص مفهوم ضرب‌المثل‌های انگلیسی بسنجد. طراحی سئوالات بازی با این دیدگاه صورت پذیرفته است که شما با خواندن یک ضرب المثل انگلیسی بتوانید مفهوم آن را از بین دو گزینه انتخاب کنید. در مراحل بازی مجموعه‌ای از ۱۹۶ ضرب المثل انگلیسی گنجانده شده‌است.

منوی اصلی بازی شامل دو گزینه بازی و تمرین است. در بخش تمرین، ۳۱ ضرب المثل انگلیسی برای تمرین دوگزینه‌ای با یک ضرب المثل معادل در فارسی به رایگان قرار داده شده‌است و در صورت تمایل، می‌توانید با استفاده از پرداخت درون برنامه‌ای، پنج گروه دیگر به همراه امکان جستجوی نامحدود در معنا و مفهوم ضرب المثل‌ها را نیز خریداری کرده و پیش از ورود به بازی تمرین کنید. در این بازی امکان انتخاب صورت سئوالات تمرین به انگلیسی یا فارسی وجود دارد، با انتخاب سئوال به صورت فارسی، گزینه های پاسخ دو ضرب المثل انگلیسی را مورد سئوال قرار داده و با انتخاب سئوال به صورت انگلیسی، گزینه های پاسخ دو ضرب المثل فارسی را در بر خواهند گرفت.

بازی شامل ۱۴ مرحله و هر مرحله شامل ۱۴ ضرب المثل است. بازی، با ۵ قلم پر زرین شروع می‌شود و به ازای هر شش گزینه صحیح (معادل ۱۵۰ امتیاز: ۲۵ امتیاز به ازای هر گزینه)، یک قلم پر زرین دیگر جایزه خواهید گرفت. از سوی دیگر، هر گزینه نادرست (۲۵ امتیاز منفی) یک قلم پر زرین را خواهد سوزاند. در صورتی‌که، در خلال بازی، در پاسخ به سوالی شک داشتید، می‌توانید با استفاده از منو جست و جوی آفلاین، یک قلم پر زرین را، با شانس جست و جوی پاسخ معاوضه کرده و از صحت پاسخ خود مطمئن شوید. منوی جستجوی بازی، شامل ضرب المثل انگلیسی، معادل فارسی و مفهوم آن است.

هر مرحله گذرانده شده، ۳ قلم پر زرین جایزه برای ورود به مرحله بعد به همراه دارد. به علاوه، با گذراندن هر مرحله، نوار قرمز رنگ مرحله بعد به رنگ سبز و لوگوی قفل به لوگوی یکی از حروف الفبا تغییر خواهد کرد (با اتمام بازی یک کلمه در صفحه مراحل بازی ظاهر خواهد شد).

هنگامی که فقط دو قلم پر زرین برایتان باقی مانده است، برنامه پیغامی برایتان ارسال خواهد کرد که در صورت تمایل و با کاهش یک قلم پر زرین، به صفحه جستجو بروید. پیغام بعدی با اتمام قلم‌های پر ارسال خواهد شد؛ در این حالت و بدون قلم پر زرین امکان ادامه بازی در مرحله جاری غیر فعال است (با تغییر نوار سبز رنگ مرحله به قرمز). هر چند امکان بازی در مراحلی که قبلاً گذرانده اید، همواره به صورت نامحدود وجود دارد و جواب های درست یا غلط تاثیری در افزایش یا کاهش قلم‌های پر شما نخواهند داشت.

به علاوه، هر زمان که قلم‌های پر شما به اتمام رسید یا هر زمان دیگر، می‌توانید با استفاده از پرداخت درون برنامه‌ای، سی یا پنجاه قلم پر زرین دیگر خریداری کرده و با اطمینان بیشتری بازی را ادامه دهید. در پایان، گروه نرم افزاری پرکا امیدوار است این بازی به بهبود دانش مفهومی شما از ضرب المثل‌های انگلیسی کمک کند.

 

proverbgame دریافت از بازار

دیدگاه خود را بیان کنید

avatar
  Subscribe  
به من اطلاع بده